Нормативи спортивного зимового плавання, аквайс спорту

Умови виконання розрядних норм і вимог. Звання і розряди присвоюються спортсменам (чоловікам та жінкам) при виконанні ними вказаних нижче умов.

МСМК (майстер спорту міжнародного класу)

• Виконати часовий норматив в індивідуальних номерах програми на міжнародних змаганнях за участю в них команд не менше 5-и країн, зайнявши при цьому не нижче 1-5 місця у двох вправах в змаганнях на швидкість і дальність подолання дистанцій, за умови, що в його віковій групі брало участь не менше 3-х закордонних спортсменів, при загальній кількості учасників змагань не менше 30 спортсменів;
  • Стати абсолютним переможцем в офіційних міжнародних змаганнях за участю в них збірних національних команд не менше 3-х країн протягом не менше 2-х сезонів;
  • Двічі протягом 4-х сезонів вибороти звання чемпіона або володаря Кубка України;

МС (майстер спорту)

• Зайняти абсолютні 1-3 місця на змаганнях на чемпіонаті України, кубку України та міжнародних змаганнях, за участю в них не менше 3-х країн і загальній кількості спортсменів не менше 30, виконавши при цьому часовий норматив в індивідуальних номерах програм на швидкість і дальність подолання дистанцій, набравши кількість очок в триборстві не менше встановленого розрядними нормативами та вимогами для МС;
  • Зайняти 1 місце на обласних чемпіонатах, виконавши тимчасові нормативи в індивідуальних номерах програм, за участю не менше 2-х спортсменів – МС або 3-х КМС.

КМС (кандидат у майстри спорту)

Зайняти не менше абсолютного 4-5 місця на змаганнях чемпіонату України, міжнародних змаганнях при наявності не менше 7 учасників у віковій групі, з яких не менше 2-х зарубіжних спортсменів і за умови виконання тимчасових нормативів в індивідуальних номерах програми та набравши кількість очок в триборстві не менше встановленого розрядними нормативами та вимогами для КМС;

Зайняти не нижче 1-3 місця в особистих змаганнях відкритих обласних чемпіонатах з виконанням тимчасових нормативів і наявності не менше 50% набраної кількості очок, встановлених розрядними нормативами та вимогами.

Для отримання 1,2,3 і юнацьких розрядів необхідно набрати вказану кількість очок в проведеному на змаганнях (триборстві), не менше встановленого.

Тарас Білогородько
Зимові види спорту та туризм - це те, чим я живу змалечку.... щось змінювати у цьому напрямку не планую 🙂
Звання МСМК і МС присвоюється з 16 років, КМС – з 15 років, 1,2 і 3 розряд – з 14 років, 1,2 і 3 юнацький розряд – з 10 років.

1 розряд

Набрати не менше, встановлених розрядними нормативами та вимогами кількості очок в особистих змаганнях міського масштабу протягом двох сезонів, виконуючи тимчасові нормативи в індивідуальних номерах програм.

2 розряд

Набрати не менше, встановлених розрядними вимогами кількості очок в особистих змаганнях будь-якого масштабу протягом двох сезонів, виконуючи тимчасові нормативи в індивідуальних номерах програм.

3 розряд

Набрати не менше, встановлених розрядними вимогами кількості очок в особистих змаганнях будь-якого масштабу протягом одного сезону, виконуючи тимчасові нормативи в індивідуальних номерах програм.

Юнацькі розряди: 3,2 та 1 ступеня присвоюються за виконання норм відповідного розряду в особистих змаганнях будь-якого масштабу протягом одного сезону, що набрав не менше встановлених розрядними вимогами кількості очок відповідно ступеня.
Умови присвоєння спортивних звань і розрядів.